تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

ویتنام ایرانی‌ها را «تهدید امنیت ملی» می‌داند!

  سایت سفیر : یک ایرانی مقیم اتریش در کامنتی که در صفحه ظریف گذاشته، مدعی شده که سفارت ویتنام در سوییس، به وی ویزا نداده و اعلام کرده که ویتنام ایرانیان را تهدید امنیت ملی خود می داند.

  به گزارش آینده، در متن نوشته شده توسط این ایرانی آمده است:

  جناب آقای دکتر ظریف، وزیر محترم خارجه جمهوری اسلامی ایران
  امیدوارم حال و احوالتان خوب باشد و ایام را به نیکی سپری کنید. پیش از هر چیز، به نوبه خودم از تلاش های بی دریغ جنابعالی جهت پیشبرد منافع ملت ایران سپاسگزاری می کنم.علت ارسال این نوشتار در صفحه جنابعالی، گله مندی مختصری از این زمانه و ایام بود که ما ملت باید بهای مسائلی را بدهیم که نه در آن دخیل بوده ایم و نه خواهیم بود. 

  صبح امروز، به سفارت ویتنام در برن، پایخت کشور سویس مراجعه کردم، جهت اخذ ویزای سه روزه کاری در ماه آتی و همراه با من شهروندی از کشور سویس نیز حضور داشت.
  مدارک را به طور همزمان تحویل دادیم و آن شهروند سویسی در کمتر از 20 دقیقه ویزایش را گرفت با اعلام اینکه: به کشورهای زیادی مسافرت کردم اما تا بحال هیچ ویزایی با این سرعت نگرفته ام و خندان و تعجب کنان از سفارت بیرون رفت. 

  نوبت به بنده رسید که کارمند سفارت گفت شما باید حتما مدارکی مستدل بر رفتن به ویتنام داشته باشید و اینکه بلیط رفت و برگشت تایید شده به همراه رزوراسیون هتل و ... . مضاف بر این، مدارک شما به ویتنام ارسال می شود و بعد از دو هفته جواب را خواهید گرفت. علت را پرس و جو شدم و آنقدر اصرار کردم تا کنسول مرا به اتاق خودش دعوت کرد و برای من گفت: من واقعا عذر میخواهم، اما دست ما نیست و دستور از دولت ویتنام صادر شده است. 

  همان لحظه با فرد دعوت کننده تماس گرفتم که وی به من گفت بنابر پرس و جویی که کرده ایم، در ویتنام به ما گفته اند که ایرانی ها "تهدید برای امنیت ملی" ویتنام محسوب می شوند. کنسول ویتنام به طور غیر مستقیم این علت را تایید کرد (به همراه عذر خواهی فراوان)...

  جناب دکتر ظریف، شنیدن این جمله برای من خیلی سنگین بود... چه بر سر ما آمده است؟ جناب دکتر ظریف، اولین تصویری که یک خارجی از ایران و ایرانی به ذهنش می آید چیزی جز ... نیست. جناب دکتر ظریف، می دانم که این مسائل ناشی از عدم آگاهی کافی آنها نسبت به ایران است، اما بدانید که در این هشت سال آبروی ایران و حیثیت ایرانی طوری برباد رفته است که نسل ها زمان لازم داریم تا آن را اصلاح کنیم. جناب دکتر ظریف، واقعا خسته شده ام از اینکه به طور هر روزه مشغول توضیح دادن مسائلی باشم که نه من و نه امثال من در آن سهیم بوده اند. از یک طرف اگر سکوت کنم احساس می کنم که وظیفه ام را انجام نداده ام و از طرفی دیگر با خود می گویم که من توان قانع کردن میلیون ها انسان را ندارم. این مختصر درد دلی بود که با شما مطرح کردم، می دانم که می دانید چه می گذرد. خیلی چیزها به خاطر ایرانی بودنم از اهالی فرنگ شنیدم اما انتظار نداشتم که کشور دوست و همدرد ویتنام، من ایرانی را تهدیدی علیه امنیت ملی خودش قلمداد کند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 20 آذر 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 27 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :159395
 • بازدید امروز :163644
 • بازدید داخلی :13025
 • کاربران حاضر :211
 • رباتهای جستجوگر:387
 • همه حاضرین :598

تگ های برتر